اخبار

آیین نکوداشت دکتر ابراهیم پاریزی در نیاوران

آیین نکوداشت دکتر ابراهیم پاریزی در نیاوران
ویژه برنامه "دریا در کویر" آیین نکوداشت نود و دومین زادروز زنده یاد دکتر محمد ابراهیم باستانی پاریزی شاعر، پژوهشگر، نویسنده، تاریخ‌دان، موسیقی‌پژوه و از اساتید برجسته دانشگاه تهران عصر پنج شنبه نهم دی ماه ساعت 18:30 در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران این آیین با سخنرانی اساتید صاحب نامی همچون دکتر ناصر تکمیل همایون ، دکتر مرتضی هنری و دکتر حسن حضرتی و با حضور شاگردان استاد و اعضای خانواده پاریزی همچنین علاقمندان به حوزه شعر و ادبیات برگزار خواهد شد.

در بخشی از این برنامه نیز هنرمندانی همچون مسعود جاهد، سجاد مهربانی و علیرضا گلبانگ به اجرای موسیقی در قالب تک نوازی و دونوازی می پردازند و تصاویر مستندی از زندگی و آثار  دکتر پاریزی  نیز پخش خواهد شد.

محمد ابراهیم باستانی پاریزی سال ۱۳۰۴ در پاریز از توابع شهرستان سیرجان در استان کرمان متولد شد و در سال ۱۳۲۶ در دانشگاه تهران در رشتهٔ تاریخ تحصیلات خود را پی گرفت.باستانی پاریزی دورهٔ دکترای تاریخ را هم در دانشگاه تهران گذراند و با ارائهٔ پایان‌نامه‌ای دربارهٔ ابن اثیر دانشنامهٔ دکترای خود را دریافت کرد.وی کار خود را در دانشگاه تهران از سال ۱۳۳۸ با مدیریت مجله داخلی دانشکده ادبیات شروع کرد و تا سال ۱۳۸۷ استاد تمام‌وقت آن دانشگاه بود. دکتر باستانی پاریزی صبح روز سه شنبه پنجم فروردین ۱۳۹۳ در بیمارستان مهر تهران دیده از جهان فروبست.

گفتنی است آیین نکوداشت نود و دومین زادروز زنده یاد دکتر محمد ابراهیم باستانی عصر پنج شنبه نهم دی ماه ساعت 18:30  توسط بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود و حضور عموم علاقمندان در این برنامه آزاد است.

۷ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۴۰
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید