اخبار

نقد و تحلیل فیلم « پروژه » و « بستنی » در سینما تک

نقد و تحلیل فیلم « پروژه » و « بستنی » در سینما تک
سینما تک در ادامه بررسی آثار ارزشمند سینمای ایران وجهان شنبه 20 آذرماه ساعت 19 دو فیلم کوتاه به نام «پروژه» ساخته سعید رستمی و«بستنی» ساخته محمد لطفی آذر را در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران پخش و تحلیل می کند.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، اولین اکران فیلم مستند کوتاه تازه ساخته شده سعید رستمی، به نام "پروژه " درسینما تک نیاوران صورت می گیرد .

این فیلم درمورد نوجوانی است که تلاش می کند،تا دوست  بزهکارش را از زندان آزاد کند و رضایت شاکی را بگیرد .

سعید رستمی کارگردان این فیلم فارغ التحصیل دانشگاه هنر تهران می باشد و فیلم داستانی "همه چیز درباره مردها "،"بی تفاوتی "و مستند "یک خاطره برای همیشه "را در کارنامه هنری خود دارد .

فیلم مستند کوتاه "بستنی "ساخته محمد لطفیآذر نیز در سینما تک نیاوران نقد و تحلیل می شود.

فیلم"بستنی"یک فیلم اجتماعی، مربوط به کودکان کار می باشد ،دراین فیلم به آسیب هایی که درمورد مسائل کوچک، کودکان کارمی بینند و این آسیبها آثار خودش را زمانی که این کودکان وارد اجتماع می شوند،خودش را نشان میدهد می پردازد .

محمد لطفی آذر فارغ تحصیل کارشناسی ارشد حقوق بین الملل است. این کارگردان از سال 83فعالیت خود را درسازمان های دفاع از کودکان کار آغاز کرده است .

قابل ذکر است نقد و بررسی فیلم پروژه و بستنی درسینما تک نیاوران به عهده علی بنی هاشمی، فارغ التحصیل رشته تئاتر، فعال اجتماعی وحقوق کودکان کار خواهد بود .

گفتنی است سینما تک نیاوران برنامه‏ای است با هدف معرفی فیلم‏های مهم اما کمتردیده‏ شده تاریخ سینما، فیلم‏های هنری ایران و جهان که توسط بنیاد آفرینش های هنری نیاوران برگزار می شود. علاقمندان به حوزه فیلم و سینما برای  رزرو و عضویت می توانند به سایت تیوال مراجعه نمایند.

۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۱۳
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید