اخبار

محمد علی شیرازی داور دومین جشنواره شعر

محمد علی شیرازی داور دومین جشنواره شعر
محمد علی شیرازی شاعر و ترانه سرا که یکی از داوران بخش ترانه در دومین جشنواره شعر نیاوران است معتقد است شرکت دراین جشنواره شناخت و تجربه متفاوتی برای شاعران جوان به همراه دارد.

 

 

به گزارش روابظ عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران دومین جشنواره شعر نیاوران با موضوع آزاد و در بخش ویژه با موضوعات بین‌المللی صلح و محیط زیست به همت بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران برگزار می شود و آیین اختتامیه این جشنواره روز پنج شنبه 25 آذر با معرفی و تجلیل از نفرات برتر برگزار خواهد شد.

محمد علی شیرازی در خصوص رقابت شرکت کنندگان در بخش ترانه این جشنواره گفت:اغلب کارهای رسیده به بخش ترانه  دومین جشنواره شعر نیاوران از نظر من قابل ارزش بود. در واقع موضوع و سوژه  ترانه ها بسیار خوب بود و آثار قابل توجهی  به دبیرخانه جشنواره شعر نیاوران ارسال شده ولی بعضی از شرکت کنندگان ترانه را نمی شناختنند  و به  خصوصیات ترانه آشنا نبودند.

وی افزود:بیشتر آثار تک وزن  و طولانی بود در حالی که سراسر شعر روی یک وزن قرارداشت. تک وزنی ترانه، روی آثار اثر می گذارد و آهنگ را نیز یکنواخت می کند.

محمد علی شیرازی درخصوص تاثیرات برگزاری جشنواره شعر نیاوران و شرکت شاعران و ترانه سرایان جوان در این جشنواره گفت:در این جشنواره شاعران جوان  شناخت بیشتری  ازشعر پیدا می کنند، نظریات رامی شنوند و این مسئله قطعا روی آنها تاثیر مثبتی می گذارد.

این ترانه سرای سرشناس کشور درمورد  آثار رسیده از شهرستان ها نیز بیان داشت : تنها دواثراز شهرستان در این بخش دریافت کردیم که بسیار با احساس و قابل توجه بود.یکی درمورد محیط زیست ودیگری درمورد والدین.همچنین به نظرمن دربخش ویژه ترانه کمترین آثار  به دبیرخانه جشنواره رسیده است .

گفتنی است داوری بخش ترانه "دومین جشنواره شعر نیاوران" را، شاعران و ترانه سرایانی چون محمدعلی شیرازی ،افشین یداللهی ،سعید دبیری ،ابراهیم اسماعیلی و نیلوفر لاری پور به عهده داشتند.

۱۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۱
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

سهیل کریمی
۱۳۹۵/۰۹/۱۹ Iran
0
0
1

بله آقای شیرازی فرمودن دو آثار از شهرستان با موضوع محیط زیست و والذین اما برگزیده‌ها 4 نفر تهرانی و یه شهرستانی با موضوع آزاد هستن... مردشوره پارتی بازی و خیانت در امانت رو ببرن.


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید