اخبار

حکایت عشق کربلایی

حکایت عشق کربلایی
نمایش " باران گرفت" به کارگردانی سید محمد رضا سعادتی از11آبان ماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه خواهد رفت.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینیش های هنری نیاوران نمایش "باران گرفت" ،نمایش مذهبی ،اجتماعی است که برخلاف نمایش های تعزیه و نمایش های مذهبی که روایتگر واقعه کربلا هستند، به روان کاوی شخصیت های واقع کربلا پرداخته است.

ویژگی این نمایش در این است که از زاویه دیگر به عشقی که در واقعه کربلا موج می زند پرداخته است.عشقی که بین همه شخصیت های کربلا رواج دارد.عشق امام حسین به حقیقت که دراین راه همه چیزش را فدای این عشق می کند ،عشق مسلم به مولایش که دراین راه ازجانش نیز می گذرد،عشق یزید وعبیدالله به حکومت و قدرت که برای بدست آوردن آن به هر رذالتی دست می زنند و...

در"نمایش باران" گرفت کارگردان از تکنیک های متفاوتی استفاده کرده است ،،سعادتی کارگردان این نمایش در این خصوص می گوید:دراین نمایش  سعی شده درکنار نگاه شناسنامه ای به هریک از کاراکترها ،شخصیت پردازی قصه به روز باشد. همین امر باعث می شود ازهرقشری  مخاطب جذب این نمایش  بشود . هم افراد مذهبی و هم مخاطبانی که ممکن است نگاه و نگرش متفاوتی داشته باشند ،زیرا دراین نمایش مخاطب همزاد پنداری را تجربه خواهد کرد.

علی سلیمانی ،محمد هادی قمیشی ،خسروبام داد،امیر عباس توفیقی ،علیرضا چاووش،امیر حسن زاده ،فرهاد خسروی فر ،تارابهرامی بازیگران این نمایش هستند و میلاد اکبرنژاد نیز نویسندگی این نمایش نامه را به عهده داشته است.

گفتنی است نمایش باران گرفت از11الی 28 آبان ماه هر شب به جز شنبه ها ساعت 20 درسالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برروی صحنه خواهد رفت . علاقمندان برای تهیه بلیط این نمایش می توانند از طریق سایت TIK8  ویا گیشه فرهنگسرای نیاوران اقدام نمایند.

۱۱ آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۵۵
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید