اخبار

افزایش چشمگیر شرکت کنندگان در دومین جشنواره ی شعر نیاوران

افزایش چشمگیر شرکت کنندگان در دومین جشنواره ی شعر نیاوران
دومین جشنواره "شعر نیاوران" با افزایش چشمگیر تعداد آثار ارسال شده و پیشرفت کمی و کیفی قابل توجه ، توسط بنیاد آفرینش های هنری نیاوران برگزار می شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران طبق اعلام دبیرخانه دومین  جشنواره "شعر نیاوران" در پایان مهلت ارسال آثار که تا ابتدای آبان ماه تمدید شده بود ، تعداد نفرات شرکت کننده و اشعار ارسال شده در بخش های مختلف نشان گر پیشرفت چشمگیر این دوره نسبت به نخستین دوره جشنواره شعر نیاوران است.

شرکت کنندگان در این دوره آثار خود را در بخش های آزاد و ویژه در قالب های کلاسیک، سپید و ترانه و طنز ارسال نموده اند که بر این اساس تعداد کل شرکت کنند گان دراین جشنواره 846 نفر و کل آثار ارسال شده 3830قطعه می باشد. از این تعداد 2730 قطعه مربوط به بخش آزاد وتعداد 1100اثرنیز مربوط به بخش ویژه دومین جشنواره است. این در حالی است که تعداد شرکت کنندگان درنخستین جشنواره شعر نیاوران 324 نفر بوده و تعداد آثار ارسالی دوبخش 1495 اثربوده است. بر این اساس تعداد شاعران شرکت کننده و آثار دریافت شده بیش از دو برابر دوره نخست است.

دومین جشنواره شعر نیاوران با هدف اعتلای زبان پارسی ،فرهنگ اصیل آیینی و ملی، ترویج صلح (جهان خالی از خشونت)، حمایت از محیط زیست (دوستی با طبیعت )با زبان هنر و کشف استعدادهای جوان در دو بخش آزاد و ویژه برگزار می شود. دربخش ویژه اشعار با دو موضوع صلح (جهان عاری ازخشونت) و محیط زیست (دوستی با طبیعت) دریافت شده است.

آثار دریافت شده هشتم آبان ماه به اعضای هیات داوران جشنواره تحویل داده شد و مرحله بررسی و انتخاب آثار برتر  تا 23 آبان ادامه خواهد یافت. گفتنی است آیین پایانی دومین جشنواره شعر نیاوران پنج شنبه 25 آذر در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانند به سایت فرهنگسرای نیاوران به آدرس www.fniavaran.ir مراجعه نمایند.

۱۱ آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۰۲
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید