اخبار

صالحی امیری بخوبی می تواند بخش فرهنگی را راهبری کند

صالحی امیری بخوبی می تواند بخش فرهنگی را راهبری کند
مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران با اشاره به سوابق و فعالیت های فرهنگی سیدرضا صالحی امیری گفت: کارنامه روشن وی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی موید این مطلب است که بخوبی می تواند بخش فرهنگی را راهبری کند.
سیدعباس سجادی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار کرد: انتخاب صالحی امیری به عنوان فرد پیشنهادی برای تصدی وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی در بین گزینه های مطرح شده همه را امیدوار کرد.
وی با بیان اینکه صالحی امیری سابقه فعالیت های جدی در حوزه های حساس فرهنگی و هنری دارد، افزود: کارنامه روشن و خوب وی در سالهای اخیر در سازمان اسناد و کتابخانه ملی موید این نکته است که وی می تواند این بخش را بخوبی هدایت کند.
شاعر و عضو سابق شورای شعر و موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: به عنوان کسی که با سازمان اسناد و کتابخانه ملی از پیش از تصدی صالحی امیری ارتباط دارد و زمان ریاست وی نیز رابطه خود را با آن قطع نکرده، می توانم بگویم وی با این ظرفیت و فکر و نگاه باز می تواند اتفاقات خوبی را در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رقم بزند.
سجادی با بیان اینکه جایگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کشور ما با توجه به پیشنیه فرهنگی و کهن آن حساس است، اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی و سایر نهادها باید به صالحی امیری کمک کنند تا وی بتواند ایده های خود را محقق کرده و فعالیت های مفید انجام دهد.
رییس جمهوری یکشنبه هفته گذشته در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی، سیدرضا صالحی امیری و مسعود سلطانی فر را به ترتیب به عنوان نامزدهای پیشنهادی برای وزارتخانه های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.
سه شنبه هفته جاری زمان رای گیری برای این وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی است.
۹ آبان ۱۳۹۵ ۱۵:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید