اخبار

نمایش و نقد مستند "باغ سنگی" درسینما تک

نمایش و نقد مستند "باغ سنگی" درسینما تک
سینما تک فرهنگسرای نیاوران در ادامه بررسی آثار ارزشمند سینمای ایران و جهان شنبه 17 مهر ماه ساعت 16 فیلم " باغ سنگی " ساخته پرویزکیمیایی را پخش و تحلیل می کند.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران فیلم سینمایی "باغ سنگی  " فیلمی ایرانی محصول سال 1355 است. نویسندگی این فیلم نیز به عهده محمدرضا اصلانی وپرویز کیمیاوی بوده است . درویش خان اسفندیار پور، مردی کر و لال است که با خانواده اش در ۴۰ کیلومتری سیرجان زندگی می کند و از طریق چوپانی و باغ داری زندگی خود را می گذراند. پس از اصلاحات ارضی در سال ۱۳۴۰ برای اعتراض به خاطر از دست دادن املاکش، دست از باغ داری برمی‌دارد، تا اینکه همه درختان زمین باقی مانده او خشک شوند. او به همه شاخه‌های درخت‌های میوه سنگ آویزان می‌کند و از آنها چون میوه حقیقی مراقبت می‌کند.

این فیلم در جشنواره بین المللی فیلم برلین درسال1976جایزه خرس نقره ای را از آن خود کرده است . آرمان رازقندی کارشناس سینما تحلیل این فیلم را درسینما تک فرهنگسرای نیاوران به عهده دارد.

گفتنی است سینما تک نیاوران برنامه‏ای است با هدف معرفی فیلم‏های مهم اما کمتردیده‏ شده تاریخ سینما، فیلم‏های هنری ایران و جهان که توسط بنیاد آفرینش های هنری نیاوران ، سه جلسه در هر ماه  برگزار می شود.

علاقمندان به حوزه فیلم و سینما برای  رزرو و عضویت در سینما تک نیاوران به سایت تیوال مراجعه نمایید.

۱۴ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۶
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید