اخبار

بازدید ظریف از آثار جورج ژرستر

بازدید ظریف از آثار جورج ژرستر
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با حضور در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران از نمایشگاه ایران از چشم های هما، آثار جورج ژرستر عکاس صاحب نام سوئیسی بازدید به عمل آورد و این آثار را اسنادی ارزشمند در تاریخ ایران قلمداد نمود.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران ظریف که با همراهی علی مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد ،  سید عباس عراقچی ، مجید تخت روانچی  و سید عباس سجادی از این نمایشگاه بازدید نمود با اشاره به تصاویر به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه گفت: بعضی از این عکس ها به قدری زیبا و دیدنی است که انسان در نگاه اول تصور می کند با یک نقاشی زیبا روبرو شده و این مناظر زیباتر از تصور است. از سوی دیگر این عکس ها برای ما یک سند تاریخی ارزشمند به شمار می رود که تصویر ایران 40 سال پیش را از یک زاویه دیدنی به نمایش گذاشته و برای همه ایرانیان جذاب و جالب توجه است. همچنین باید به زحمت و تلاش چشمگیر این هنرمند توجه داشت که از یک موقعیت بسیار سخت و با وجود خطرات زیاد چنین آثاری را خلق نموده است.

گفتنی است نمایشگاه عکس ایران از چشم های هما روز ۲۶ شهریور، با نمایش ۱۳۰ عکس بی نظیر از مناظر مناطق دیدنی ایران که ۴۰ سال پیش توسط «جورج گئورگ ژرستر» به ثبت رسیده با حضور این هنرمند در فرهنگسرای نیاوران گشایش یافت و با توجه به استقبال چشمگیر علاقمندان به مدت دو هفته دیگر تمدید شد. بر این اساس نمایشگاه عکس ایران از چشم های هما تا روز 18 مهرماه در نگارخانه شماره یک فرهنگسرای نیاوران برپا خواهد بود و علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت 10 الی 20 و روزهای تعطیل 14 الی 20 از این نمایشگاه بازدید به عمل آورند.

۱۲ مهر ۱۳۹۵ ۱۴:۱۴
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید