اخبار

افتتاح نمایشگاه جورج گئورگ ژرستر

افتتاح نمایشگاه جورج گئورگ ژرستر
نمایشگاه " گئورگ ژرستر " عکاس صاحب نام و هنرمند برجسته سوئیسی که یکی از پیشروان عکاسی هوایی جهان به شمار می رود 26 شهریور در نگارخانه اصلی فرهنگسرای نیاوران گشایش می یابد.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران این هنرمند اروپایی 40 سال پیش و  در سال 1355 در سفری پرمخاطره زیبایی‌های ایران را از آسمان با دوربین عکاسی ثبت کرد و بعد از گذشت چهار دهه با حضور در تهران عکس هایش را در گالری فرهنگسرای  نیاوران در معرض دید عموم قرار می دهد.

در این نمایشگاه که  با مشارکت بنیاد آفرینش های هنری نیاوران  با عنوان " ایران از چشم های هما "  برگزار می شود تعداد صد و سی عکس کم نظیر به نمایش گذاشته خواهد شد.

ژرستر که به همراه دو تن از شاگردانش برای حضور در این نمایشگاه به تهران سفر کرده در گفت و گو با  روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در این خصوص گفت: بعد از چهل سال که به ایران آمده ایم باید بگویم همه چیز تغییر کرده است، این را زمانی متوجه شدم که در هواپیما وارد آسمان ایران شدیم و هزاران کیلومتر در آسمان پرواز کردیم تا به تهران برسیم. ایران برای من همیشه خاطره انگیز است و این سرزمین زیبا را به خوبی می شناسم. با گذشت 40 سال به اینجا آمده ایم تا تصاویر به جا مانده از آن سال ها را به نمایش بگذاریم و باید بگویم این آثار هدیه ای است از جانب من به همه ملت ایران.

گفتنی "گئورگ ژرستر" عکاس سوئیسی پیش از این و در سال 2011 عکس های خودش از ایران را در نمایشگاهی با نام «بهشت گمشده: ایران از آسمان» در لندن به نمایش گذاشت.

افتتاحیه نمایشگاه ایران از چشم های هما عصر روز جمعه 26 شهریور ساعت 17 با حضور هنرمندان ، جمعی از مقامات سفارت خانه های اروپایی مستقر در تهران و اهالی رسانه در فرهنگسرای نیاوران گشایش خواهد یافت و تا 10 مهر میزبان علاقمندان خواهد بود.

۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۴۶
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

برومند
۱۳۹۵/۰۶/۲۶
5
0
0

در این افتتاحیه حضور داشتم و این افتخار را داشتم که با آقای گئورگ گستر Georg Gester که 40 سال قبل عکس های هوایی بی نظیری از ایران گرفتند ، ملاقات داشته و کارهای بی نظیرشان را از نزدیک ببینم. بی تردید ملت ایران مدیون ایشان برای ثبت این آثار و حفظ آنها در
مدت 40 سال بوده است. بنده بعنوان مهندس نقشه برداری که با عکس های هوایی برای تولید نقشه سر و کار دارم، شخصیت و کارهایشان برایم الهام بخش بود. فیلم مستندی از ایشان که مربوط به نمایشگاه 2011 لندن : www.aparat.com/v/27qiV با تشکر از برگزار کنندگان.


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید