اخبار

ملانوروزی:ارامنه نقش پررنگی در تاریخ فرهنگ و هنر ایران داشته اند

ملانوروزی:ارامنه نقش پررنگی در تاریخ فرهنگ و هنر ایران داشته اند
مجید ملا نوروزی پس از بازدید از نمایشگاه نقاشی "رنگ های سرزمین مادری" آدمان ایوازیان گفت:جامعه اقلیت های مذهبی خصوصا ارامنه نقش پررنگی در تاریخ فرهنگ و هنر ایران داشته اند.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران مجید ملانوروزی مدیر کل دفتر هنر های تجسمی عصر روز دوشنبه 15 شهریور ماه با حضور در گالری فرهنگسرای نیاوران از نمایشگاه ادمون آیوازیان دیدن کرد.

وی در پایان این بازدید با اشاره به این نکته که هنر نقاشی خصوصا نقاشی معاصر ایران  مدیون تلاش ها و زحمات هنرمندان ایرانی ارمنی است خاطر نشان کرد:آثار ادموند آیوازیان ساختاری دارد که بر خواسته از نگاه آرشیتکتی اوست. در عین حال او با الهام از طبیعت از رنگ هایی استفاده می کند که  آبستره خوبی را پدید می آورد.

وی در ادامه صحبت هایش با اشاره به غیبت طولانی مدت این هنرمند و آثارش در مجامع فرهنگی و هنری اظهار داشت:از فرهنگسرای نیاوران به خاطربرگزاری چنین نمایشگاهی سپاسگزارم . روحیات هنرمندان، مختلف و متفاوت است. از این رو باید کارشناسان و مدیران فرهنگی این اگاهی را داشته باشند و از هنرمندانی که به هر دلیل تمایل به برگزاری نمایشگاه ندارند دعوت کنند تا اثارشان را در معرض دید عموم قرار دهند.

ملا نوروزی در پایان صحبت هایش گفت:بخشی از پیکره فرهنگ و هنر سرزمینمان را هنرمندان دورگه  تشکیل داده اند.تاکنون نمایشگاه های بسیاری در موزه هنر های معاصر و مکان های دیگر به منظور نمایش آثار این عزیزان  داشته ایم.همچنین در انتخاب سی اثر از هنرمندان معاصر ایران  به منظور نمایش در نمایشگاه برلین و ماکسی چهار اثر از هنرمندان دورگه  وجود دارد که از آن میان می توان به مارکو گریگوریان ،سیراک ملکونیان و سونیا بالاسانیان اشاره کرد.هنرمندانی که با فرهنگ و هنر ایران عجین شده اند.

گفتنی است اِدمان آیوازیان  نقاش، معمار و طراح ایرانی ارمنی‌تبار تا کنون نمایشگاه های بسیاري به صورت گروهی و انفرادی ،داخلی و بین المللی داشته است که از آن میان می توان به برگزاری نمایشگاه انفرادی در سالن گولبِنگیان لندن،برگزاری نمایشگاه انفرادی در گالری گیورکی در نیویورک،شرکت درنمایشگاه گروهی موزهٔ کتابخانهٔ بوستون، شرکت در نمایشگاه باشگاه هنر نوین انگلیسی در گالری مال لندن و ... اشار کرد.

گفتنی است نمایشگاه نقاشی‌های رنگ‌های سرزمین مادری‌ام عصر روز جمعه ١٢ شهریور در فرهنگسرای نیاوران گشایش یافت و تا ٢٠ شهریور از ساعت ١٠ الی ١٩ و جمعه‌ها از ساعت ١٤ تا ٢١ میزبان علاقمندان است.

۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۲۳
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید