اخبار

صد رنگ از سرزمین مادرى در ٨٦ سالگى

صد رنگ از سرزمین مادرى در ٨٦ سالگى
ادمان آیوازیان هنرمند نقاش و معمار صاحب نام با نمایشگاهی از رنگ‌های سرزمین مادری به تهران می‌آید و در نگارخانه اصلی فرهنگسرای نیاوران میزبان اهالی فرهنگ و هنر خواهد بود.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران نگارخانه نخستین فرهنگسرای ایران از  دوازدهم شهریور میزبان نمایشگاهی از آثار نقاشی این هنرمند پیشگام در هنر معاصر ایران خواهد بود.

«رنگ‌های سرزمین مادری‌ام» عنوان نمایشگاهی است که شامل بر طراحی از مدل‌های زنده، تصاویری آبرنگی از معماری کویری، امام‌زاده‌ها، بافت‌های روستایی ایران و سرانجام هر آنچه را که این هنرمند نامی در زمینه نقاشی آبستره خلق کرده خواهد بود و بخشی از مجموعه رباعیات و  نقاشی‌های آبستره ادمان آیوازیان نیز در این نمایشگاه عرضه خواهد شد.

در این نمایشگاه همچنین مجموعه‌ای از جزییات آثار معماری، نقاشی دیواری، تصاویری از کالیگرافی‌های این هنرمند معمار و نقاش ایرانی از ساخته‌هایش در ایران، مساجد و موزه‌های کویت، عمان، عربستان و... ارایه می شود.

بخشی از این آثار آذرماه 1394، در موزه ملی ارمنستان در نمایشگاهی دو ماهه به تماشا گذاشته شد.ادمان آیوازیان متولد 1310 تهران، تنها هنرمند ایرانی عضو انجمن سلطنتی نقاشان رنگ روغن انگلستان است.

علاوه بر اینکه  نقاشی‌های وی را می‌توان در محل شرکت نورثروپ در لس‌آنجلس و موزه‌ی سن لاتزارو در ونیز، موزه‌ی آرام خاچاطوریان در ایروان، موزه‌ی مانوکیان در تهران، گالری ملی ایروان و موزه‌ی دریایی در کورن‌وال بریتانیا دید، آثارش در  کلیسای سرکیس مقدس تهران، کلیسای ارامنه آبادان، کلیسای ارامنه‌ی اهواز، شرکت نفت تهران، موزه‌ی ملی و موزه‌ی هنرهای معاصر تهران، موزه‌ی ملی ریاض، موزه‌ی ملی تاریخی عبدالعزیز عربستان سعودی، طرح داخلی مسجد بزرگ فرودگاه ریاض، و... جای گرفته‌اند.

پرتره آرام خاچاطوریان آهنگساز شهیر ارمنی و تصاویر یادنامه تومانیان از آثار شاخص او به‌شمار می‌آیند. در خانه توماس توماسیان نقاشی دیواری 8.6 رنگ روغن که صحنه‌ای از داستان حماسی «داوید ساسون» است نیز یکی از زیباترین نقاشی‌های اوست.

ادمان آیوازیان،چهل سال بعد از مهاجرت به تهران بازگشت. آبان ماه 1389؛ رباعیات انتزاعی‌اش و مجموعه‌ای از آبرنگ ها را اورد و  نمایشگاهی در آرت سنتر تهران برگزار شد که در دقایق نخست پس از افتتاح ، همه آثارش به فروش رسید.

گفتنی است نمایشگاه نقاشی‌های رنگ‌های سرزمین مادری‌ام عصر روز جمعه 12 شهریور در فرهنگسرای نیاوران گشایش خواهد یافت و تا 20 شهریور از ساعت 10 الی 19 و جمعه‌ها از ساعت 14 تا 21 برپاست.

۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۵۳
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید