اخبار

اکران فیلم" نهنگ " ساخته آندری زویاگینتسف

اکران فیلم" نهنگ " ساخته آندری زویاگینتسف
نشست پخش و تحلیل فیلم "نهنگ "ساخته آندری زویاگینتسف ،ازکشور روسیه ،شنبه30 مرداد ماه، ساعت ١٩در سینما تِک فرهنگسرای نیاوران، سالن گوشه برگزارمی شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های نیاوران  در پنجمین نشست سینما تِک فرهنگسرای نیاوران ،فیلم «نهنگ» که درسال ٢٠١٤در جشنواره بین‌المللی فیلم کن شرکت کرده بود ،برای اکران و نقد و بررسی انتخاب شده است .این فیلم توانست دراین جشنواره جایزه بهترین فیلمنامه را دریافت کند. آندری زویاگینتسف با فیلم هایی همچون «بازگشت»، «تبعید» و «النا» تحسین اهالی سینما را در جهان برانگیخت و از کارگردان های به نام محسوب می شود.

فیلم نهنگ " Leviathan "دربارهٔ کولیا (با بازی اَلِکسی سِربِریاکوف) مکانیکی است که خود را درگیر نزاعی حقوقی با فرد قدرتمند شهر کرده است و این می‌تواند باعث از دست دادن خانه و زمینش شود.

فیلم "نهنگ" علاوه بر دریافت جایزه بهترین فیلمنامه از جشنواره کن ،نامزد نخل طلا جشنواره کن 2014، برنده جایزه گلدن گلوب و نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی، برنده بهترین فیلم از جشنواره لندن ،نیز شده است .

نقد و بررسی این فیلم نیز به عهده  کارشناس و منتقد سینما علی مسعودی نیا” است. مسعودی‌نیا از اوایل دهه هشتاد با صفحات کتاب و ادبیات روزنامه‌های مختلف از جمله اعتماد، کارگزاران، اعتماد ملی همکاری کرده‌است.وی همچنین عضو شورای نویسندگان هزار کتاب نیز بود و علاوه بر تألیف و ترجمه کتب سینمایی ، دبیری و داوری جشنواره‌‌های سینمایی مختلف را نیز درکارنامه خود دارد.

گفتنی است سینما تک نیاوران برنامه‏ای است با هدف معرفی فیلم‏های مهم اما کمتردیده‏ شده تاریخ سینما، فیلم‏های هنری ایران و جهان که توسط بنیاد آفرینش های هنری نیاوران برگزار می شود. علاقمندان به حوزه فیلم و سینما ،برای  رزرو و عضویت می توانند به سایت تیوال مراجعه نمایید.

۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۰۲
روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید