اخبار

دیپلماسی فرهنگی با تکیه بر اشتراکات منطقه اکو

دیپلماسی فرهنگی با تکیه بر اشتراکات منطقه اکو
همکاری های مشترک موسسه فرهنگی اکو وبنیاد آفرینش های هنری نیاوران باحضور پروفسور افتخار حسین عارف رئیس موسسه اکو و سید عباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در فرهنگسرای نیاوران به امضاء رسید.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در پی دیدار و مذاکرات مدیران دو موسسه فرهنگی با توجه به زمینه های گسترده همکاری های دوجانبه یادداشت تفاهم همکاری های مشترک موسسه فرهنگی اکو و بنیاد آفرینش های هنری نیاوران به امضاء رسید.

در این یادداشت تفاهم بر ضرورت استفاده از ظرفیت های مشترک در حوزه اکو به منظور توسعه همکاری های دوجانبه فرهنگی و هنری در حوزه های ادبیات ، هنرهای تجسمی ، موسیقی و هنرهای نمایشی تاکید شده است.

برگزاری نشست های مشترک فرهنگی با حضور هنرمندان حوزه کشورهای اکو،برگزاری همایش ها و برنامه های مشترک، برگزاری کارگاه های اموزشی، ساماندهی و اعزام گروه های فرهنگی و هنری، همکاری مشترک در زمینه چاپ ، همچنین ترجمه و  انتشار محصولات فرهنگی از جمله مواردی است که در این تفاهم نامه پیش بینی شده و در قالب همکاری های مشترک دوجانبه دنبال خواهد شد.

پروفسور افتخار حسین عارف رئیس موسسه فرهنگی اکو امضای این تفاهمنامه را گام مهمی در راستای گسترش تعاملات دوجانبه ارزیابی کرده و در این خصوص گفت:ما باید از همه ظرفیت های موجود به منظور گسترش همکاری ها و فعالیت های تاثیرگذار هنری در حوزه کشورهای اکو خصوصا با توجه به اشتراکات فرهنگی استفاده کنیم.

سید عباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران نیز در این خصوص اظهار داشت:موسسه فرهنگی اکو از ظرفیت های بسیار خوبی برخوردار است که می توان با تقویت همکاری های دوجانبه در مسیر استفاده هدفمند از این ظرفیت ها با تکیه بر دیپلماسی فرهنگ و هنر گام برداشت.

وی افزود:بنیاد آفرینش های هنری نیاوران به عنوان پایگاه فعالیت های فرهنگی معاونت امور هنری در حوزه بین المللی از همه توان و ظرفیت های خود در راستای گسترش تعاملات بین المللی استفاده خواهد کرد چرا که معرفی توانمندی های فرهنگی و هنری کشور یکی از وظایف مهم ما است و به دنبال تحقق اهداف مورد نظر در این بخش تفاهمنامه همکاری مشترک با موسسه اکو را به امضاء رسانده ایم. امضای این تفاهمنامه مقدمه ای برای برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی خواهد بود که برنامه رونمایی از 32 عنوان کتاب ادبی دو زبانه در همین چهارچوب صورت گرفته است.

گفتنی است یادداشت تفاهم مشترک موسسه فرهنگی اکو و بنیاد آفرینش های هنری نیاوران شامل بر 10 بند توسط مدیران این دو موسسه فرهنگی به امضاء رسید وبه مدت   4 سال تا تیرماه سال 1399 معتبر خواهد بود.

۲۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۸
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید