اخبار

کنسرت گروه" شهرزاد" در نیاوران

کنسرت گروه" شهرزاد" در نیاوران
گروه موسیقی سنتی" شهرزاد" چهارشنبه 30 تیرماه ساعت ٢١ درسالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به اجرای برنامه می پردازد.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، گروه شهرزاد به سرپرستی آذر زرگریان و خوانندگی بهادرصحت، با اجرای 10 قطعه برای علاقمندان به روی صحنه خواهد رفت.

آذر زرگریان آهنگساز و تنظیم کننده این گروه با بیان اینکه گروه "شهرزاد" در دو بخش اجراخواهد داشت گفت:رپرتواربخش اول با قطعاتی دردستگاه چهارگاه اجرا می شود ،دراین پارت اولین قطعه ،تصنیف موج دردستگاه بیداد همایون با اشعاری از فروغ فرخزاد آغاز می شود که آهنگ و تنظیم این کار از ساخته های خودم است .

سرپرست این گروه با بیان اینکه ، درادامه پارت اول یک قطعه یک ضربی با چهار مضراب درچهارگاه را خواهیم داشت که آن نیز ازساخته های خودم است افزود :دراین پارت اجرای تصنیف" شوق طلب" که درسال 74 آن را ساخته ام و اشعار این تصنیف از یدالله کرمانشاهی است ، برای اولین با ردرایران دراین کنسرت برای مخاطبان اجرا می شود.

این آهنگساز درادامه افزود:پارت دوم این اجرا با قطعاتی از دستگاه دشتی  آغاز می شود، درپارت دوم، ما دو قطعه از ساخته های بهادرصحت به نام" بیایید بیایید "که برای مرحوم محمد رضا لطفی ساخته شده است ودوضربی دشتی ازساخته های مرحوم حسن کسایی با تنظیمی از کاوه صادقی اجرا می شود ،که این قطعه برای ساز نی ساخته شده است.

دراین اجرا،آذر زرگریان  تار،نازنین پدر ثانی  تنبک،نازنین غنی زاده  کمانچه،آیدین اره سازان  تار باس،کاوه صادقی  نی،آوا اره سازان  عود ، گروه راهمراهی خواهند کرد.

قابل ذکر است علاقمندان برای تهیه بلیط این کنسرت می توانند ازطریق سایت ایران کنسرت اقدام نمایند .

۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۶
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید