اخبار

نهال در نیاوران به روی صحنه می رود

نهال در نیاوران به روی صحنه می رود
گروه موسیقی سنتی" نهال"(ویژه بانوان) سه شنبه بیست و دوم تیرماه درسالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می رود.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، گروه نهال به سرپرستی لیلا نجفی ،ساعت 21 ،با اجرای 13 قطعه دردو بخش برای علاقمندان به روی صحنه خواهد رفت.

لیلا نجفی در خصوص این اجرا می گوید:گروه "نهال" رپرتواربخش اول را با قطعاتی دردستگاه اصفهان اجرا خواهد کرد،دراین بخش تصنیف های قدیمی مربوط به برنامه گل های رنگارنگ از آهنگسازانی چون ارشد طهماسبی ،(شکایت دل)ساخته سعید فرج پو،(آشفته) از پرویز یاحقی را برای مخاطبان اجرا خواهد کرد .

وی افزود:درپارت دوم قطعاتی فولکلور با لهجه خراسانی و مولودی های فولکلوری که مردم با آن آشنا هستند اجرا خواهیم کرد،قطعاتی چون قطعه خاطره انگیز بارن که برگرفته ازیک مولودی خراسانی با نام دُرنا ازساخته های کیهان کلهر،(جوونای قلعه پیر) ،(زلف سیا) ازفایز دشتستانی ، اجرا خواهد شد.

نجفی درادامه اظهارکرد:دربخش پایانی این اجرا قطعه خزان از ساخته های استاد مشکاتیان اجرا خواهد شد که به  یک قطعه تربتی وصل می شود که این قطعه برگرفته ازیک ملودی تربت جامی است و بصورت فریاد خوانده می شود. درقدیم، درتربت جام کسانی که صدای خوبی داشتند قطعاتی را تحت عنوان فریاد برای مراسم و یاشرایط خاص اجرا می کردند .

دراین اجرا ، مرضیه ریوند با سازتار، الناز نوتاش با عود، کیانا ضلائی تنبک ، سارا مهر افشاربا ساز دف گروه را همراهی خواهند کرد.

قابل ذکر است علاقمندان برای تهیه بلیط این کنسرت می توانند ازطریق سایت ایران کنسرت اقدام نمایند.

۱۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۴:۲۲
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید