اخبار

دومین اجرای گروه کر 60 سالگی

دومین اجرای گروه کر 60 سالگی
گروه کر60 سالگی با اجرای 50 خواننده کر، هشتم خرداد ماه ساعت 21 درسالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می رود.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران فرشاد فولادوند سرپرست این گروه در خصوص دومین اجرای کر 60 سالگی در نیاوران عنوان داشت:دراین اجرا از چهار صدای سوپرانو ،آلتو، تنورو باس استفاده شده و نیز فرازخنافری به عنوان پیانیست گروه را همراهی می کند.

وی درادامه افزود:در این اجرا از آثار اساتید موسیقی ایران چون همایون خرم ،علی تجویدی ،پرویز یاحقی و قطعات فولکلور نقاط مختلف کشور استفاده شده که تنظیم بعضی از قطعات، چون هزاردستان ،بسوی تو و چندین قطعه فولکلور را من انجام داده ام وتنظیم بقیه قطعات را نیز فراز خنافری که از آهنگسازان خوب کشورمی باشد،انجام داده است.

خواننده اسبق کر ارکستر سمفونیک تهران،درخصوص انتخاب خوانندگان گروه و قطعات این اجرا عنوان داشت:باتوجه به اینکه درگروه کر 60 سالگی سن خوانندگان بین 45 تا 60 سال است.همچنین اعضاء گروه از افراد غیر حرفه ای انتخاب شده و تحت تعلیم قرار گرفته اند، تا بتوانند اجرای خوبی برای مخاطب داشته باشند. زیرا من معتقدم در افراد غیرحرفه ای  احساس  بکر وتأثیر گذار و موزیکالیته بیشتری نسبت به افراد حرفه ای وجود دارد.قطعات نیز براساس همین تفکر انتخاب شده است، زیرا این خوانندگان در جوانی با این قطعات زندگی کرده اند و خیلی دقیق ترمی توانند این قطعات را درک کرده واجرا نمایند .

وی با بیان اینکه  گروه کر60 سالگی ،گروهی مستقلی است و تا کنون از جایی کمک مالی دریافت نکرده و اسپانسرنیزندارد،گفت:یکی ازمشکلات گروه کر نداشتن مکانی برای تمرین است زیرا بطور مثال اجاره مکان برای یک ساعت تمرین در یک مکان هنری بسیار سنگین است و این برای یک گروه مستقل که سالی یک یا دو اجرا دارد و با هر اجرا فقط می توانند هزینه ها را جبران نمایند، بسیار سنگین است و نیاز می باشد مسئولین برای این نوع گروه ها تسهیلاتی برای هزینه های سالن تمرین درنظر بگیرند.

فولادوند بابیان اینکه گروه کر60 سالگی با اینکه به دلیل مشکلات مالی تبلیغات کمی داشته ولی با این حال دراجراها با استقبال خوب مخاطبان روبرو بوده اظهار داشت:این گروه تاکنون 50 اجرای مناسبتی داشته که برخی ازاین اجرا ها ، در حضور رئیس جمهوری دولت دهم درمجلس شورای اسلامی بوده که بسیار از طرف رئیس جمهوری وقت مورد تشویق قرارگرفته ، همچنین اجرایی درخانه موسیقی درحضور بزرگان موسیقی کشورچون محمد رضا شجریان نیزداشته است.

قابل ذکر است علاقمندان برای تهیه بلیط این برنامه می توانند از طریق سایت ایران کنسرت اقدام نمایند.

۷ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۶
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید