اخبار

آثار فردین خلعتبری در نیاوران نواخته می شود

آثار فردین خلعتبری در نیاوران نواخته می شود
کنسرت چهار فصل باغ ایرانی توسط آنسامبل «ذاستا» به سرپرستی «بهنام ابوالقاسم» هفتم خرداد ماه،‌ تعدادی از آثار «فردین خلعتبری» را با عنوان «چهار فصل باغ ایرانی» به اجرا درخواهند آورد.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در این کنسرت، بخش‌هایی از موسیقی‌ فیلم‌های «فردین خلعتبری» - آهنگساز نامدار ایرانی- که پیش از این در آلبوم «به خاطر سنگفرشی که مرا به تو می‌رساند» منتشر شده بود، به همراه موسیقی فیلم‌هایی که او به تازگی ساخته ، اجرا خواهد شد. «به خاطر سنگفرشی که مرا به تو می رساند» در سال ۱۳۸۹ انتشار یافته است و منتخبی از موسیقی‌هایی است که او طی سال‌های ۸۰ تا ۸۸ برای فیلم‌هایی همچون پروانه‌ای در باد، سال‌های از دست رفته، بادهای بهاری، چشم‌های تقریباً نگران و… ساخته است. این مجموعه  تکنوازی‌های ویولن ، ویولا و ارکستر است که توسط نوازندگان نام آشنایی همچون ارسلان کامکار، عماد رضا نکویی ، میثم مروستی ، علی جعفری و آیدین احمدی نژاد اجرا شده بود و حالا قرار است آنسامبل «ذاستا» با سرپرستی «بهنام ابوالقاسم»، و همراهی نوازندگانی چون پدرام فریوسفی، پریسا پیرزاده، سایوری شفیعی و شقایق صادقیان تعدادی از قطعات این آلبوم به همراه ساخته‌های جدید این آهنگساز چون «کفش‌هایم کو» اجرا شود.

این آنسامبل همچنین ضبط آلبوم جدیدی را به صورت بی‌کلام در دست دارد و علاوه بر آن، این گروه یک آلبوم باکلام با صدای «سپنتا مجتهدزاده» -خواننده‌ی سابق گروه دنگ شو- را در دست ضبط دارد. «ذاستا» را می‌توان از جمله گروه‌هایی دانست که همواره دغدغه‌ی اجرای موسیقی جدی دارد. این نوازندگان عضو ارکستری خاص نیستند و تلاش کرده‌اند فعالیت‌های مستقل خود را حفظ کنند. در عین حال، آنسامبل «ذاستا» خواننده‌محور نیست، اما تاکنون از حضور خوانندگان صاحب‌نام بسیاری بهره برده است.

آنسامبل «ذاستا»  کنسرت خود را با عنوان " چهار فصل باغ ایرانی"  را در دو نوبت ساعت 18 و 21  به تاریخ 7 خرداد ماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می برد . علاقمندان جهت تهیه بلیط این برنامه می توانند به سایت    tik8.com    و یا  گیشه فرهنگسرای نیاوران مراجعه نمایند.

۵ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۰۵
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید