اخبار

این آثار برای هنرمندان الهام بخش است

این آثار برای هنرمندان الهام بخش است
لوریس چکناواریان عصر روز یکشنبه 26 اردیبهشت ماه با حضور در فرهنگسرای نیاوران از پرتره چهره خودش و همچنین دیگر پرتره های ساخته شده از مشاهیر موسیقی ایران بازدید به عمل آورد.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران  پرتره ی "لوریس چکناواریان"  توسط  "النا پروین نمین" در کنار ١٤ چهره ی ماندگار دیگر موسیقی ایران با استفاده از  تکنیک بافت روبان های پارچه ای رنگی بر بستر فنس فلزی طراحی و ساخته شده است ، که برای اولین بار توسط "هیوا پاشایی" عضو انجمن هنرمندان نقاش ایران ابداع و به سرپرستی وی اجرا گردیده است.

لوریس چکناواریان در این بازدید نمایشگاه را بسیار خوب و فوق العاده توصیف کرد و ابراز داشت:دیدن چنین نمایشگاهی در فضای باز برای من بسیار جالب و جدید بود. خیلی خوشحالم که پرتره ام در کنار دیگر اساتید موسیقی ایران قرار گرفته است. نوع کار و محدودیت های موجود در آن برای خلق تصویر  پرتره این نمایشگاه را بسیار خاص  کرده است . من تاکنون نمونه چنین نمایشگاهی را در سفرهایم به کشور های مختلف ندیده بودم.

وی با تشکر از سازندگان پرتره های مشاهیر موسیقی ایران  و برگزار کنندگان نمایشگاه خاطر نشان کرد:نمایشگاه هایی با چنین موضوعاتی برای هنرمندان پیشکسوت ایجاد انگیزه می کند و برای آنها الهام بخش است . توجه به هنرمندان با سابقه باعث می شود آن ها احساس تنهایی نکنند.

وی در پایان صحبت هایش با تمجید از تمامی سازندگان پرتره های مشاهیر موسیقی ایران پرتره شهرام ناظری ، محمد رضا شجریان ،  شهرداد روحانی و استاد بنان را قابل توجه دانست.

گفتنی است آئین رونمایی از پرتره مشاهیر 16 اردیبهشت ماه  با حضور اساتید موسیقی ایران همچون شهرام ناظری ،کیوان ساکت ، مجید درخشانی ، ارسلان و هانا کامکار در فضای باز مجموعه فرهنگسرای نیاوران برگزار شد و  این نمایشگاه تا آخر اردیبهشت ماه دایر می باشد.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۴۷
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید