اخبار

موسیقی تلفیقی گروه نریمان در نیاوران

موسیقی تلفیقی گروه نریمان در نیاوران
گروه موسیقی تلفیقی نریمان (ویژه بانوان) برای اولین بار درتهران ، 22 اردیبهشت ماه ساعت 20 درسالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به اجرای برنامه می پردازد.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران گروه نریمان به سرپرستی گلناز جمشیدی با اجرای 17 قطعه برای علاقمندان برروی صحنه خواهد رفت .

گلنازجمشیدی آهنگسازو سرپرست این گروه با بیان اینکه رپرتوار این اجرا یک رپرتوارمعمولی نیست عنوان داشت:این رپرتواردربخش اول قطعاتی از موسیقی کلاسیک ایرانی دردستگاه دشتی می باشد که آهنگسازی این قطعات را علی پژوهشگر،مرجان راوندی و خودم انجام داده ام وآوا پازوکی قطعات را اجرا می کند.

این نوازنده سنتور درادامه افزود :در بخش دوم این اجرا قطعه ای "ضربی خاطره" به یاد منصورنریمان اجرا خواهد شد و بقیه اجرا های بخش دوم که تنظیم قطعات برای آنسامل سازهای ایرانی برروی قطعات موسیقی ارمنی تنظیم شده است.

گلناز جمشیدی قطعه ساری آقچیک را قطعه ای متعلق به کشور ارمنستان دانست که آهنگسازان ترک زبان ایران آن را برای موسیقی ایران تنظیم نموده اند افزود: قطعه اشخارومس دردستگاه ماهور اجرا خواهد شد و بیشتر قطعات بخش دوم دردستگاه آواز اصفهان اجرا می شود.

گفتنی است گروه نریمان درسال 1384 تشکیل شده است که اجراهای زیادی درایران و کشورهای دیگر داشته است و این گروه درسال 91 درجشنواره موسیقی فجر نیز شرکت داشته و بخش بانوان این گروه با این اجرا فعالیت خود را آغاز خواهد کرد

قابل ذکر است علاقمندان برای تهیه بلیط این کنسرت می توانند ازطریق سایت ایران کنسرت اقدام نمایند.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۱۵
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید