اخبار

وقتی استاد ،آینده شاگردان را روشن می بیند

وقتی استاد ،آینده شاگردان را روشن می بیند
پرویز تناولی مجسمه‌ساز، نقاش، پژوهش‌گر و علی مراد خانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر جمعه 10 اردیبهشت ماه با حضور در فرهنگسرای نیاوران از نمایشگاه هنرمندان "ماه مهر" بازدید به عمل آوردند.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در این نمایشگاه آثاری از هنرمندان جوانی همچون مسیح احمدی، لیلی طاهری،مریم ابتکار،یکتا درویش،شهرزداد ارفعی و ..با  نظارت پرویز تناولی ملهم ازآثار پیشگامان هنر معاصر  خلق و در معرض دید عموم قرار گرفته است. آثاری که به گفته اساتید و کارشناسان اهل فن  نوید دهنده آینده ای خوب برای هنر مجسمه سازی ایران است و اگر خالقین چنین آثاری مورد حمایت و تشویق قرار گیرند آثار فاخری در این حوزه خلق می شود.
پرویز تناولی در گفتگو با روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران با اعلام این مطلب  که آثار نمایشگاه این قابلیت را دارد که در شهرهای بزرگ جهان همچون نیویورک لندن ،زوریخ و ... نیز نشان داده شوند خاطر نشان کرد:نمایشگاه بسیار خوبی را امروز دیدم. از لحاظ کانسپت ،فکر و اجرا این  نمایشگاه را در سطح جهانی می بینم چرا که  هنرمندان نهایت کوشش و تلاش خود را در خلق آثارشان به کار بسته اند  
وی در  ادامه افزود:چند سال است که دارم با آنها کار می کنم و ثمره آن واقعا امید بخش است . در بازدید از نمایشگاه واقعا غرق در شادی و شعف شدم چرا که احساس کردم از نمایشگاهی در حد و اندازه های بین الملل بازدید می کنم. من آینده مجسمه سازی رابا این که عمر کوتاهی دارد بسیار روشن و درخشان می بینم.
تناولی در ادامه صحبت هایش با اشاره به مجسمه های هیچ  لیلی طاهری و ...  اظهار داشت:در خلق مجسمه های هیچ و دیگر آثار با من مشورت شد.هر هنرمند  تازه کاری از آثار هنرمندان بزرگ در ابتدای امر الهام می گیرد و کار هایش را خلق می کند. هر کسی هنرمندی را منشا و مراد خود باید قرار دهد و راه او را ادامه دهد به شرط این که اثری که خلق می شود صرفا جنبه تقلید نداشته باشد   
مرادخانی: نگاه تناولی به بار نشسته
علی مراد خانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد نیز که جهت حضور در آیین گشایش این نمایشگاه در فرهنگسرای نیاوران حضور یافت با ذکر این مطلب که کسانی که شاگرد پرویز تناولی بوده اند امروز توانسته اند  به مرحله آفرینش و خلق اثر هنری برسند  گفت:یکی از مباحثی که دنبال می کنیم این است که ببینیم آموزش های آکادمیک و ... که داده می شود  چگونه می تواند به یک  نتیجه روشن و مطلوب برسد. این نوع نگاه کارگاهی که  تناولی دارد امروز به بار نشسته و نشان می دهد برای رسیدن به هدف  نقاط مختلف مسیر کاملا نقطه گذاری و معلوم شده است. موجب خوشحالی است که هنرمندان تازه کار آثاری در خور توجه خلق می کنند.
وی افزود:رده سنی هنرمندان نمایشگاه "ماه مهر"  نشان می دهد آنها در حوزه کاریشان به بلوغ خوبی رسیده اند. در میان آنها کسانی را می بینیم که  در حوزه حجم آینده بسیار روشنی دارند و اتفاقات خوبی در این حوزه در حال وقوع است. باید نگرش به گونه ای باشد تا مجسمه سازان برای ادامه کار تشویق شوند. از این رو  باید راه کاری اندیشید  تا آثار با توجه  به  شرایط موجود  به دست افراد علاقمندی  برسد که ذوق داشتن چنین کارهایی را دارند .
مراد خانی در پایان صحبت هایش با اشاره جمله معروف پرویز تناولی (من از هیچ به همه چیز رسیدم) در ارتباط با مجسه های هیچ نیز گفت:تناولی یک موضوع مفهومی بسیار خوبی را انتخاب و کار کرد . در هر کجای دنیا که امروز می رویم  شاهدیم  افتخارشان این است که "هیچ" استاد تناولی را دارند. در واقع مجسمه های هیچ یک چهره جهانی شده است و این افتخار بزرگی است که امروز نصیب ما شده است .
گفتنی است علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت ١٠الی ٢١و روزهای تعطیل ازساعت ١٤ الی ٢١ از این نمایشگاه در فرهنگسرای نیاوران بازدید نمایند.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۳۰
روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید