اخبار

5 روز شاد بهاری در انتظار کودکان

5 روز شاد بهاری در انتظار کودکان
نخستین جشنواره سلامت و هنر هفته اول اردیبهشت ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، نخستین جشنواره سلامت و هنر 3 تا 7 اردیبهشت ماه توسط گروه سلامت و هنر دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری بنیاد آفرینش های هنری  نیاوران و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می شود.

بهاره جهاندوست، دبیر این جشنواره با اعلام این خبر گفت : گروه سلامت و هنر دانشگاه علوم پزشکی تهران اردیبهشت 1394 رسما آغاز بکار کرد و امسال در اولین سالگرد تشکیل این گروه جشنواره ای ویژه کودکان برگزار می شود و طی 5 روز برنامه های مختلفی از جمله اجرای نمایش، موسیقی، مسابقه و بازی های گروهی در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد که هدف آن ارتقای آموزش کودکان در حوزه سلامت و روحیه بخشی به کودکان بیمار در قالب های مختلف هنری است.

وی افزود : نمایشگاهی از آثار تصویرسازی کودک از بیش از 110 تصویرگر نیز در گالری شماره 2 فرهنگسرای نیاوران در طول مدت جشنواره سلامت و هنر برپا خواهد بود.

به گفته دکتر نیما رضایی، رئیس این جشنواره، 5 اردی بهشت ماه در حاشیه جشنواره هنر و سلامت، دومین دوره مسابقات جام جهانی کوچک فوتبال نیز در مرکز طبی کودکان تهران برگزار خواهد شد و تیم هایی از کودکان بیمار این بیمارستان با تیم هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی تهران، تیم دانشمندان یک درصد برتر جهان، تیم هنرمندان صداوسیما و تیم پیشکسوتان فوتبال ملی به رقابت خواهند پرداخت.این دوره از مسابقات نمادین با هدف حفظ و ارتقای نشاط و روحیه کودکان بیمار برای دومین سال پیاپی با همکاری گروه سلامت و هنر، دانشگاه علوم پزشکی تهران، مرکز طبی کودکان، شبکه جهانی آموزش و پژوهش ( USERN ) و خانه فوتبال ایران برگزار می شود.

نخستین جشنواره سلامت و هنر سوم اردیبهشت ماه از ساعت 17 با حضور جمعی از کودکان کار و متولیان حوزه سلامت و هنر در فرهنگسرای نیاوران افتتاح خواهد شد و مراسم اختتامیه آن روز 3شنبه 7 اردیبهشت ماه از ساعت 18 تا 20 در سالن اصلی این فرهنگسرا برگزار می شود. همچنین علاوه بر تهران در تعدادی از بیمارستان های کشور نیز برنامه های ویژه ای از جمله جشن و بازی برای کودکان بیمار از سوی گروههای داوطلب و خیریه برگزار خواهد شد.

علاقمندان و گروههای مختلف برای همکاری و شرکت در نخستین جشنواره سلامت و هنر می توانند با گروه سلامت و هنر دانشگاه علوم پزشکی تهران به شماره 66576573 و 09331769729 تماس حاصل نمایند.

۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ۰۸:۴۴
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید