اخبار

گسترش همکاری های فرهنگی ایران و فرانسه

گسترش همکاری های فرهنگی ایران و فرانسه
نمایشگاه عکس علی دقیق با عنوان "در سفر" عصر جمعه 7 اسفند ماه با حضور علاقمندان در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران افتتاح شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران دکتر سهراب فتوحی رییس انجمن دوستی ایران و فرانسه و آقای ژان پیر بریگودوآ هنرمند و مسئول کمیته هنری در اتاق همکار های مشترک ایران و فرانسه میهمانان ویژه نمایشگاه "در سفر"  بودند که با مشایعت سید عباس سجادی مدیر عامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران از این نمایشگاه بازدید به عمل آوردند.. سجادی ضمن خوشامد گویی به هنرمند فرانسوی اظهار داشت : فرانسه کشوری با فرهنگ  دیرینه است و با ایران می تواند تعاملات خوبی  داشته باشد از این رو بنیاد آفرینش های هنری نیاوران آمادگی خود را جهت همکاری در رویداد های فرهنگی مشترک اعلام می  نماید .

دکتر سهراب فتوحی رییس انجمن دوستی ایران و فرانسه در این بازدید با تمجید از ظرفیت های موجود در مجموعه فرهنگسرای نیاوران ابراز داشت :با توجه به امکاناتی که فرهنگسرای نیاوران دارد می توان هنرمندان معاصر فرانسه در تمامی زمینه ها را برای برگزاری نمایشگاه ها به ایران و هنرمندان معاصر ایران را  به فرانسه دعوت کرد  و آثارشان  را در معرض دید عموم قرار داد. با توجه  فضای خاص  مجموعه فرهنگسرای نیاوران که  شباهت بسیاری به  یکی از ساختمان های  فرهنگی هنری معروف در فرانسوی دارد و نیز با توجه به مدیریت فعالی که سکان دار آن است نیاوران  این قابلیت را دارد تا پذیرای هنرمندان تجسمی فرانسه باشد.هنرمندان کشور های بسیاری در دنیا به خصوص فرانسه وقتی  برای اولین بار به ایران می آیند عاشق ایران می شوند و خواهان تمدید زمان حضورشان در اینجا هستند.
وی همچنین با اشاره به فعالیت های کانون ادبی نیاوران نیز خاطر نشان کرد:توجه به شعر و ادبیات از دیگر برنامه های انجمن دوستی ایران و فرانسه است و با توجه به فعالیت های کانون ادبی نیاوران امیدواریم بستر این فعالیت ها هر چه سریعتر آماده شود .

ژان پیر بریگودوآ مسئول کمیته هنری اتاق همکار های مشترک با فرانسه، عکاس و استاد دانشگاه سوربن فرانسه نیز ابتدا به  علی دقیق عکاس هنرمند تبریک گفت و در ادامه اظهار داشت: خوشحالم که در این مکان هنری حضور یافتم و از این نمایشگاه بازدید کردم. هنرمند در این آثار مفاهیم ارزشمندی را توصیف کرده و تصاویر جالبی خلق نموده که مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین تنوع موضوعات و حضور در کشورهای مختلف برای تهیه این عکس ها از دیگر جاذبه هایی است که در این نمایشگاه احساس می شود.

وی در ادامه پیرامون همکاری های فرهنگی ایران و فرانسه اظهار داشت:با  هدف گسترش ارتباطات فرهنگی بین دوکشور برنامه های زیادی در چند سال گذشته طراحی و اجرا شده  است. از این رو امیدواریم با اتفاقاتی که در عرصه دیپلماسی روی داده  از این به بعد شاهد گسترش فعالیت ها و همکاری های فرهنگی بیشتر بین دو کشور ایران و فرانسه باشیم.
وی  با ابراز علاقه به ایران در ادامه صحبت هایش برگزاری نشست های و نمایشگاه های مختلف در ایران و فرانسه به منظور تبادل دانش میان عکاسان ایران و فرانسه را از دیگر برنامه های آتی کمیته هنری همکاری های مشترک ایران و فرانسه عنوان کرد.

گفتنی است نمایشگاه عکس "در سفر" با نمایش 84 اثر تا 14 اسفند همه روزه از ساعت 8 الی 20 در فرهنگسرای نیاوران دایر خواهد بود و علاقمندان می توانند از این نمایشگاه بازدید به عمل آورند.

 

۸ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۴۷
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید