اخبار

ترویج فرهنگ شهادت در لباس ایرانی

ترویج فرهنگ شهادت در لباس ایرانی
جمعی از جانبازان و آزادگان دفاع مقدس عصر روز یکشنبه دوم اسفند ما حضور در فرهنگسرای نیاوران از نخستین نمایشگاه لباس با موضوع دفاع مقدس بازدید کردند.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران در این بازدید ، میهمانان ویژه فرهنگسرای نیاوران مورد استقبال سید عباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران  قرار گرفتند.

سجادی ضمن خوش آمدگویی به جانبازان و آزادگان دفاع مقدس با اظهار خرسندی از حضور این قهرمانان سرافراز وطن در مجموعه فرهنگسرای نیاوران گفت:افتخار می کنیم که شاهد حضور شما عزیزان هستیم. آرامش امروز کشور ما مدیون پایمردی و جان فشانی شما و همرزمانتان در روزهای دفاع مقدس است.

حاج رضا الهی  یکی از جانبازان و آزادگان دفاع مقدس که در سن نوجوانی به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافته بود در سال های ابتدایی جنگ به اسارت در آمد و بیش از یک دهه از عمرش را در زندان های رژیم بعث عراق گذراند. وی در خصوص نمایشگاه لباس با موضوع دفاع مقدس گفت: فکر می کردم در این نمایشگاه شاهد آثاری از نمادهای جنگ خواهیم بود اما غافلگیر شدم از دیدن لباس هایی که با نماد های دفاع مقدس به زیباترین ، لطیف ترین و در عین حال پرمعنی ترین شکل طراحی شده است. با نگاه کردن به این آثار می توان معنای حقیقی و مفاهیم درونی لباس ها را به خوبی درک کرد. گاهی در روزمرگی خودمان از کنار خیلی موضوعات به راحتی می گذریم اما در چنین نمایشگاهی احساس درونی هنرمند را می توان در آثارش دید و به عمق زیبایی آن پی برد.

وی همچنین در ادامه افزود:با توجه به توضیحاتی که طراح آثار دادند باید بگویم خوشحالم که خواهران هنرمند ما از نسل جوان با تفکر دینی و انقلابی همراه با عرق ملی و میهنی چنین رویکردی را در فعالیت های خودشان دنبال می کنند و نگاهشان به آن سوی آب ها مبتنی بر تفکر غربی نیست. امیدوارم بتوانیم قدر داشته های خودمان را بدانیم و آن را به جهانیان نشان بدهیم.

حاج محمدباقر عباسی از دیگر رزمندگان حاضر در این بازدید نیز در خصوص آثار گفت:یکی از طرح هایی که دیدم مربوط به نماد پرستار شهید بسیار جالب توجه بود. طراح به صورت هوشمندانه این لباس را طراحی کرده و با نشان دادن مفهوم شهادت یک پرستار در دفاع مقدس معنای مورد نظر خودش را به خوبی انتقال داده است. در واقع طراح نشان می دهد که یک پرستار تا چه حد نقش تاثیرگذاری در جنگ داشته و این تفکر هوشمندانه را می توان در سایر طرح ها نیز به وضوح دید.

وی در ادامه گفت:برگزاری چنین نمایشگاههایی موجب ترویج فرهنگ شهادت است و می تواند توجه و تمرکز افکار عمومی را نسبت به این موضوعات ارزشی جلب کند.

گفتنی است حسن بهشتی پور کارشناس مسائل سیاسی و موسس شبکه تلویزیونی العالم ، محمد علی بهمنی رئیس شورای شعر دفتر موسیقی و محمدسلمانی شاعر و ترانه سرا نیز در این بازدید حضور داشتند.

نخستین نمایشگاه لباس با موضوع دفاع مقدس با چهارشنبه 28 بهمن در فرهنگسرای نیاوران افتتاح شد و تا روز دوشنبه سوم اسفند میزبان عقلامندان است.

 

۳ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۲۵
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید